"Jej potężne Kyrie zmusiła mnie do walki o zachowanie spokoju. (…) Nigdy wcześniej nie słyszałem w Polsce tak wspaniałej nowej muzyki polskiej i bardzo mnie to poruszyło."

"...muzyka jej była szczególnie wychwalana dzięki mocnemu wyczuciu teatralnemu... wspaniała muzyka."

Genesis Foundation

"Katarzyna Głowicka jest bardzo utalentowanym, młodym kompozytorem. Pisze wyraziście, z silnym i pewnym wyczuciem tego, co chce powiedzieć. Jest w tej muzyce pewna wzruszająca, ekspresyjna emocjonalność."

Jonathan Harvey

"Halucynacyjne doświadczenie, od kojącego do dramatycznego nerwowego, od wyciszonego do szalonego. Dźwięk fortepianu naprawdę nigdy nie znika z widoku, ale na szczęście, ponieważ jest pod każdym względem ekscytujący i fascynujący. Ładnie wyważone."

Arjan van Sorge, magazyn "Gonzocircus”, Begium

"Co wyróżnia muzykę Głowickiej? Przede wszystkim przestrzeń. Głębokie i obszerne. Jak w muzyce ambient. Zbudowany z pogłosów, echa i elektroniki. Na tym tle - fortepian. Migotanie, falowanie. Kaskady powtarzających się nut i rytmów. Jak w minimal music. Tonalne skojarzenia, ale z różnym rozwojem. Wyraźne dźwięki, zniekształcone, pojawiają się, a następnie pojawiają się ponownie, słyszysz i pojawiają się jako szepty i trzaski. Jak w muzyce glitch. Ale wyraźnie słychać umiejętności doświadczonego kompozytora - jasne intencje i wyczucie „wielkiej formy"